• Finansowanie dla projektu dr hab. Kumor i dr hab. Moszczyńskiej-Dürst w ramach 4eu+
  • Ogłoszono wyniki drugiego naboru na projekty edukacyjne w ramach programu Erasmus+ realizowanego przez Sojusz 4eu+. Wśród 10 projektów wybranych do finansowania w ramach Flagshipu 2 (Europe in the changing world: Understanding and engaging societies, economies, cultures and languages) znalazł się projekt koordynowany przez dr hab. Karolinę Kumor i dr hab. Katarzynę Moszczyńską-Dürst (ISIiI) pt. „Frontiers, boundaries, thresholds: rethinking Europeancitizenship with contemporary Latin-American migrantwriters residing in Europe (2000-2020)”. Projekt, który będzie realizowany wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Karola, Uniwersytetu w Mediolanie oraz Uniwersytetu w Heidelbergu, zakłada rozwój kompetencji międzykulturowych poprzez studiowanie tekstów migrantów ukazujących inne spojrzenie na Europę. W ramach projektu będą prowadzone zajęcia po hiszpańsku dla studentów studiów licencjackich i magisterskich z udziałem słuchaczy studiów doktoranckich.

Finansowanie otrzymał także projekt pt. „Jewish Identities in Changing Europe: Challenges, Problemsand the Burden of the Past”, którego jednym z wykonawców jest dr hab. Urszula Ługowska (ISIiI).

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 12 maja 2021