Letnia Szkoła Przekładoznawstwa, 12-16 września 2023 r. w Łodzi

• Szanowni Państwo,

adresowana do doktorantek i doktorantów przekładoznawstwa, do piszących przekładoznawcze rozprawy magistrantów i magistrantek, jak również do osób zainteresowanych problematyką humanistyki przekładowej i chcących pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie Letnia Szkoła Przekładoznawstwa odbędzie się w dniach 1216 września w Łodzi.

Naszymi wykładowcami będą: prof. Tomasz Bilczewski, prof. Tamara Brzostowska-Tereszkiewicz, prof. Piotr de Bończa Bukowski, dr Carol Chiodo, prof. Agnieszka Chmiel, prof. Theo Hermans, prof. Jerzy Jarniewicz, dr Anna Korzeniowska-Bihun, prof. Outi Paloposki, prof. Maciej Piasecki, prof. Jarosław Płuciennik, p. Magdalena Skoć, prof. Elżbieta Tabakowska oraz prof. Małgorzata Tryuk.

Program Szkoły przewiduje zajęcia złożone z kilku bloków: wykłady plenarne z dyskusją, trzy sprofilowane seminaria, prelekcje i warsztaty z dziedziny humanistyki cyfrowej, spotkania poświęcone kontekstom przekładoznawstwa, prezentacje projektów badawczych uczestników i uczestniczek, konsultacje indywidualne.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie domowej.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Koszt uczestnictwa w Letniej Szkole Przekładoznawstwa, uwzględniający zakwaterowanie i wyżywienie, to 1200 zł

Na zgłoszenia czekamy do 14 maja.

O wynikach rekrutacji poinformujemy, kontaktując się z kandydatami i kandydatkami mailowo do 5 czerwca.

Data publikacji: 17 kwietnia 2023