Alcon

 

Partnerstwo Strategiczne z firmą Alcon

 

Wydział Neofilologii oraz Alcon Polska Sp. z o.o.  podjęły współpracę w ramach projektu „WN UWxAlcon”. Projekt skierowany jest do osób studenckich Wydziału Neofilologii i ma na celu poszerzanie ich wiedzy teoretycznej oraz zdobywanie kompetencji zawodowych, a także wzajemną wymianę wiedzy i doświadczenia. Realizacja projektu „WN UWxAlcon” wpisuje się w długoterminowy plan Partnerstwa Strategicznego między Wydziałem Neofilologii  a firmą Alcon.

 

Inicjowanie i zacieśnianie współpracy z najważniejszymi podmiotami z otoczenia społeczno-gospodarczego stanowi istotny obszar działalności Wydziału Neofilologii. Ponadto celem dydaktyki organizowanej na Wydziale Neofilologii jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również przygotowywanie do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy. Partnerstwo Strategiczne z firmą Alcon to niezwykle istotny krok na drodze do osiągnięcia tego celu.

 

 

Firma Alcon jako Partner Strategiczny Wydziału Neofilologii ma swoje przedstawicielstwo w Radzie Interesariuszy  Wydziału.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat firmy Alcon – w szczególności Alcon Global Services w Warszawie –  oraz projektu „WN UWxAlcon”

 

Alcon jest światowym liderem w dziedzinie okulistyki i posiada ponad 70-letnie doświadczenie w branży. Firma oferuje szerokie portfolio produktów z obszaru chirurgii okulistycznej oraz korekcji wad wzroku i ochrony zdrowia oczu. Alcon znany jest m.in. dzięki soczewkom kontaktowym używanym przez miliony ludzi na całym świecie. Jako prawdziwie globalna firma Alcon ma swoje przedstawicielstwa w ponad 70 krajach i oferuje usługi pacjentom z ponad 140 krajów na całym świecie.

 

Warszawski oddział firmy sukcesywnie przejmuje kolejne projekty biznesowe i rekrutuje coraz więcej nowych pracowników. Zespoły w Warszawie stanowią integralną część poszczególnych globalnych działów biznesowych, takich jak HR, IT czy finanse. Świadczą zatem nie tylko usługi biznesowe, ale również aktywnie uczestniczą w ich kształtowaniu.

 

Sukces firmy Alcon opiera się na kreatywności i zaangażowaniu jej pracowników, dlatego firma motywuje do osiągania sukcesów poprzez współpracę i innowacje. Pracownicy mają również wiele możliwości zdobywania nowych umiejętności. Mogą brać udział w ciekawych projektach, być świadkami przeobrażeń i wdrożeń, otrzymują także dostęp do szkoleń, w tym językowych, nowoczesnych narzędzi pracy oraz – w przypadku stanowisk IT – zaplecza technologicznego.

 
Projekt „WN UWxAlcon” skierowany jest do osób studenckich Wydziału Neofilologii, które posiadają już wysokie kompetencje językowe i są otwarte na podjęcie pracy zawodowej, w której mogą rozwijać umiejętności w obszarze HR, Obsługi Klienta, IT czy Finansów. W ramach projektu:

 • Alcon przeprowadzi proces rekrutacyjny wśród kandydatów i kandydatek zgłoszonych uprzednio przez Wydział Neofilologii;
 • Alcon w procesie selekcji i rekrutacji zatrudni wyłonione osoby na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej;
 • Alcon i Wydział Neofilologii mając na uwadze dobro osób studenckich zadbają o to, aby praca dla Alcon nie kolidowała z siatką zajęć
 •  

  Wydarzenia:
  Podpisanie umowy
  Pierwsze stacjonarne posiedzenie Rady Interesariuszy Wydziału Neofilologii
  Językowe Targi Pracy
  Alcon EyE Test
  Alcon Open Day

  Nabór do projektu „WN UWxAlcon”

  Alcon miniCASE Study Workshops

  Alcon EyE Test for students

  Nasi stażyści

  Warsztaty z kompetencji miękkich

  Nabór do projektu „WN UWxAlcon” 2024/25 [druga edycja]

  II Alcon Open Day

   


   
   
  Pierwsze stacjonarne posiedzenie Rady Interesariuszy Wydziału Neofilologii
   

  27 lutego br. odbyło się pierwsze stacjonarne posiedzenie Rady Interesariuszy Wydziału. W spotkaniu udział wzięli:
  Dziekan Wydziału, prof. ucz. dr hab. Robert Małecki
  Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Monika Kostro
  Prodziekan ds. badań i współpracy, dr hab. Anna Wojtyś
  Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, dr Kamil Seruga
  Pełnomocniczka Dziekana ds. Strategii i Komunikacji, mgr Marta Rzehak

   
  oraz członkowie Rady:
   

  Anna Fotowicz, doradczyni handlowa i marketingowa dla kluczowych klientów Business France Global
  dr Gabriel Gietzky, reżyser, aktor, wykładowca akademicki, scenarzysta i producent teatralny, dyrektor łódzkiego Teatru „Pinokio”
  Michał Kasprzyk, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Alcon, globalnego lidera w obszarze okulistyki i Partnera Strategicznego Wydziału Neofilologii
  Radosław Kietliński, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wieloletni korespondent zagraniczny polskich mediów, obecnie Członek Zarządu stacji radiowej Muzo.FM
  Wojciech Parchem, śpiewak operowy i menedżer kultury, kierownik działu organizacji pracy artystycznej w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz pełnomocnik dyrektora ds. organizacji wydarzeń krajowych i międzynarodowych w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
  Barbara Piegdoń-Adamczyk, dziennikarka, redaktorka i kulturoznawczyni, związana z „Gazetą Wyborczą” od momentu jej powstania
  Magdalena Rigamonti, dziennikarka prasowa i radiowa, autorka książek, specjalizująca się w tematyce politycznej i społecznej, obecnie związana z redakcją Onetu

   

  Na posiedzeniu Rady Zespół Dziekański przedstawił prezentację na temat Wydziału, skupiając się głównie na obszarach badań prowadzonych przez jednostki, kierunkach studiów oraz warsztatach dla osób studenckich rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy. W porozumieniu z Interesariuszami ustalone zostały zasady współpracy i plany na najbliższy czas, m. in. projekt ścieżek warsztatowych na semestr zimowy roku akademickiego 2023/2024.

   

  Rada Interesariuszy jest ciałem opiniodawczo-doradczym, której celem jest wsparcie i konsultowanie działań Wydziału, a także zaangażowanie w rozwój naukowy i zawodowy studentów i pracowników. Do współpracy w ramach Rady Interesariuszy zaproszeni zostali przedstawiciele kultury, mediów i biznesu. Pełen skład Rady wraz z informacją na temat jej członków znajdą Państwo pod tym linkiem: https://neofilologia.uw.edu.pl/9679-2/rada-interesariuszy/

   

   


   
  Językowe Targi Pracy
   

  W dniach 1-2 marca 2023 r. odbyły się Językowe Targi Pracy, których współorganizatorem był Wydział Neofilologii. W przestrzeni targowej zaprezentowało się kilkanaście firm, w tym firma Alcon jako Partner Strategiczny Wydziału.

   

  Odwiedzający stoisko Alcon mogli dowiedzieć się o specyfice pracy w Centrum Usług Wspólnych, ofertach pracy oraz złożyć aplikację w procesie rekrutacyjnym dedykowanym studentom UW.

   

  Osoby, które wysłały swoje zgłoszenie w trakcie Językowych Targów Pracy (lub zrobią to przed Dniem Otwartym Alcon) i zostaną wybrane przez Talent Acquistion Team, będą zaproszone na indywidulane rozmowy kwalifikacyjne.

   

  Jeśli nadal nie wypełniłeś aplikacji w systemie rekrutacyjnym Alcon wypełnij formularz tutaj: https://tiny.pl/w24rb

   

   


   
   

  Alcon EyE Test
   

  14 marca 2023 r. pracownicy Wydziału Neofilologii wzięli udział w przesiewowym badaniu wzroku oraz w warsztatach laboratoryjnych organizowanych przez firmę Alcon. Wydarzenie odbyło się w Centrum Szkoleniowym Alcon w Warszawie.

   

  Przeprowadzone badania obejmowały m. in. ocenę powierzchni oka w kierunku badania tzw. zespołu suchego oka, optyczną tomografię (tzw. OCT), a także pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. W części warsztatowej pracownicy mogli z kolei wcielić się w rolę chirurga-okulisty i korzystając z prawdziwej aparatury przeprowadzić operację zaćmy na modelu oka.

   

  To niecodzienne wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem pracowników Wydziału Neofilologii. Jak zauważyła dr Anna Działak-Szubińska (ISIiI), która wzięła udział w wydarzeniu, współpraca środowiska akademickiego ze środowiskiem biznesowym, niezależnie od reprezentowanej dyscypliny i branży, jest potrzebna i ma sens. Samo wydarzenie zaś oceniła bardzo pozytywnie: Wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie. Pracownicy Alcon byli nie tylko niezwykle kompetentni, ale też bardzo życzliwi. Co ważne, z prawdziwą pasją opowiadali o swojej pracy. Duże wrażenie zrobił na mnie film przedstawiony w części wstępnej spotkania: to wspaniale, że biznes współpracuje nie tylko z uczelniami, ale też z organizacjami pożytku publicznego.

   

   


   
   
  Alcon Open Day
   

  18 kwietnia 2023 r. odbył się Alcon Open Day, wydarzenie inaugurujące projekt „WN UWxAlcon”. W trakcie spotkania studenci Wydziału Neofilologii mogli lepiej poznać firmę, dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja oraz porozmawiać z prelegentami na temat pracy w poszczególnych działach Alcon.

  Alcon Open Day otworzył Dziekan Wydziału Neofilologii, prof. ucz. dr hab. Robert Małecki, a następnie kilka słów do studentów skierował Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, dr Kamil Seruga.

   

   


   
   

  Nabór do projektu „WN UWxAlcon”
   

  Z przyjemnością informujemy, że ruszył nabór do firmy Alcon w ramach projektu „WN UWxAlcon”. To doskonała okazja, aby połączyć studia na Wydziale Neofilologii z pracą zawodową. Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje i rozwijać się w takich obszarach jak HR, Customer Service czy Finanse, złóż aplikację już dzisiaj! Jedynym wymogiem jest znajomość języka angielskiego oraz jednego z poniżej wymienionych.
  Nabór trwa do 25 maja br.
   
  Język niemiecki

 • HR Trainee with German / Early Careers Program
 • Travel and Expenses Intern/Trainee with foreign languages / Early Careers Program
 •  
  Język hiszpański

 • HR Trainee with Spanish / Early Careers Program
 • Accounts Receivable Trainee with Spanish / Early Careers Program
 • Travel and Expenses Intern/Trainee with foreign languages / Early Careers Program
 •  
  Język francuski

 • HR Trainee with French / Early Careers Program
 • Travel and Expenses Intern/Trainee with foreign languages / Early Careers Program
 •  
  Język angielski

 • Accounts Receivable Trainee with English / Early Careers Program
 •  
  Język włoski

 • HR Trainee with Italian / Early Careers Program
 • Accounts Receivable Trainee with Italian / Early Careers Program
 • Travel and Expenses Intern/Trainee with foreign languages / Early Careers Program
 •  
  Język portugalski

 • Travel and Expenses Intern/Trainee with foreign languages / Early Careers Program
 •  
  Zobacz, jak wygląda warszawskie biuro Alcon: Alcon’s Office in Warsaw, Poland – YouTube

   


   
   
  Alcon miniCASE Study Workshops
   

  12 maja 2023 r. na Wydziale Neofilologii odbyły się warsztaty Alcon miniCASE Study, których uczestnicy i uczestniczki mogli dowiedzieć się, jak wygląda w praktyce praca w dziale finansów oraz HR w globalnej korporacji. Warsztaty połączone były z tzw. Assessement Centre, czyli ewaluacją kompetencji potencjalnych kandydatów i kandydatek biorących udział w rekrutacji do firmy Alcon pod kątem ich umiejętności oraz szans rozwoju w międzynarodowym środowisku firmy.

  Przy ewaluacji wykorzystano zarówno zadania indywidualne, jak i gry zespołowe. Informacje zebrane przez każdego z asesorów pomogą rekruterom Alcon wybrać najlepszych kandydatów do pracy w ramach projektu WN UW x Alcon.

  Osoby uczestniczące w warsztatów z finansów mogły spróbować swoich sił podczas symulowanych rozmów z klientami oraz poznać podstawy korzystania z systemu SAP. Z kolei na warsztatach z HR omawiane były tematy z obszaru wynagrodzeń i zmian wywołanych inflacją w konkretnych krajach.

   
   

   

   


   
   
  Alcon EyE Test for students
   

  30 czerwca 2023 r. studenci Wydziału Neofilologii wzięli udział w badaniu oczu oraz doborze szkieł kontaktowych organizowanych przez firmę Alcon. Wydarzenie odbyło się w Warszawskim Akademickim Centrum Kształcenia Optometrystów. Uczestnicy badania mogli zadawać pytania i porozmawiać z ekspertami na temat profilaktyki chorób oczu.

   
   

    


   

   
  Nasi stażyści
   

  W lipcu 2023 r. siedmioro studentów Wydziału Neofilologii rozpoczęło 10-miesięczny staż w Alcon. Po 3 miesiącach szkolenia i wdrożenia, podczas którego pracowali w warszawskiej siedzibie firmy, będą oni kontynuować pracę w trybie stacjonarnym lub hybrydowym, łącząc obowiązki w Alcon z zajęciami dydaktycznymi na Wydziale. Oto ich pierwsze wrażenia:

   
   

   
   


   

   
  Warsztaty z kompetencji miękkich
   

  18 listopada 2023 r., 16 grudnia 2023 r. i 13 stycznia 2024 r. osoby studiujące na Wydziale Neofilologii mogły uczestniczyć w warsztatach z kompetencji miękkich prowadzony przez ekspertów Alcon w ramach tzw. ścieżek warsztatowych uzupełniających kierunki studiów. Na moduł SOFT SKILLS składały się 3 bloki warsztatowe prowadzone w języku angielskim: Effective communication, Teamwork, oraz Creative problem solving.
   
  Effective communication
  Warsztaty przygotowali: Giacomo Tordella i Lauriane Viceriat (HRHC Master Data Management Specialists) oraz Zuzanna Rożanska (HRHC Trainee, studentka germanistyki WN UW). Zespół przygotował zadania wzmacniające umiejętności komunikacyjne, które jednocześnie inspirowały do wymiany myśli i doświadczeń. Osoby uczestniczące w warsztatach dyskutowały w grupach, odgrywały role oraz rozmawiały o tym, jak działa komunikacja w dużej firmie i jak tego typu kompetencje przydają się w środowisku pracy.
   
  Teamwork
  Warsztaty przygotowały: Justyna Kamińska (Accounts Receivable Specialist) i Maria Zajączkowska (Accounts Receivable Trainee, studentka iberystyki WN UW). Warsztaty składały się z trzech głównych części. W pierwszej skupiono się na cechach skutecznej pracy zespołowej i omówiono wyzwania z nią związane. Druga część przybliżyła dział finansowy w firmie Alcon. W trzeciej części osoby uczestniczące w warsztatach odegrały role w tzw. case study, podczas którego musiały zespołowo zmierzyć się z powierzonym zadaniem.
   
  Creative problem solving
  Warsztaty przygotowały: Katarzyna Lubańska i Kamila Pająk (Customer and Pricing Master Data Specialists). Podczas warsztatów osoby uczestniczące otrzymały zadanie do pracy w mniejszych grupach (tzw. case study). Przedstawiono im opis problemu, do rozwiązania którego miały wykorzystać trzy uzupełniające się narzędzia, aby znaleźć jego przyczynę. Zadanie zostało podzielone na trzy etapy, po czym każda grupa dzieliła się swoimi wynikami w celu dalszej dyskusji i wspólnego wyciągania wzniosków.

   

   
   


   

   
  Nabór do projektu „WN UWxAlcon” 2024/25 [druga edycja]
   

  21 marca 2024 r. ruszył kolejny nabór do firmy Alcon w ramach projektu „WN UW x Alcon”.
   
  To doskonała okazja, aby połączyć studia na Wydziale Neofilologii z pracą zawodową od lipca 2024 do kwietnia 2025. Jeśli chcesz codziennie komunikować się w różnych językach obcych, pracować w Warszawie na Mokotowie z kolegami z 38 krajów świata, poznać i rozumieć różnice międzykulturowe, podnieść swoje kompetencje zawodowe – złóż aplikację poprzez system Workday (linki poniżej).
   
  Jedynym wymogiem jest znajomość języka angielskiego (B2) oraz jednego z niżej wymienionych (C1/C2):

   
  Język francuski:
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język włoski:
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język niemiecki:
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język hiszpański:
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język fiński:
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język angielski:
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
  Język portugalski:
  Careers (myworkdayjobs.com)
   
   


   
   
  II Alcon Open Day
   

  15 kwietnia 2024 r. odbył się II Alcon Open Day, inaugurujący drugą edycję programu stażowego WN UW x Alcon. Wydarzenie otworzył Dziekan Wydziału Neofilologii, prof. ucz. dr hab. Robert Małecki oraz Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Monika Kostro. Całość poprowadziła przedstawicielka firmy Alcon, p. Sylwia Dubiel – Early Careers Lead.

  W trakcie Alcon Open Day studenci i studentki poznali zasady rekrutacji do stażu, dowiedzieli się jak wygląda praca oraz perspektywy kariery w Alcon, a także mieli okazję posłuchać o doświadczeniach stażystek i stażystów z pierwszej edycji.