Current Trends in Multilingualism Research

• Current Trends in Multilingualism Research

• Działająca przy Wydziale Neofilologii School for International Science serdecznie zaprasza środowisko akademickie na cykl sześciu wykładów znamienitych badaczy wielojęzyczności, którzy zaprezentują badania dotyczące językowych, poznawczych, afektywnych i edukacyjnych aspektów tego zagadnienia.

W ramach cyklu eksperci omawiają wyniki badań empirycznych nad wielojęzycznością oraz wyjaśniają mechanizmy leżące u podstaw funkcjonowania wielojęzycznych dorosłych i dzieci.

Wykłady na temat aktualnych trendów w badaniach nad wielojęzycznością organizowane są w ramach Inicjatywy Doskonałości UW (IDUB Akcja II 3.7 „Wielojęzyczność” prowadzona przez Agnieszkę Otwinowską-Kasztelanic) we współpracy z International Association of Multilingualism.

Wielojęzyczność na poziomie indywidualnym, społeczny i kulturowym jest również jednym z wiodących tematów w ramach Flagship 2 Sojuszu 4EU +, do którego należy UW.

Więcej informacji nt. projektu, prelegentów oraz harmonogram wykładów znajdziecie Państwo na: https://www.sis.uw.edu.pl/#isi

Zapraszamy!
    Data publikacji: 24 marca 2021