Grant SEED4EU+ dla dr Agnieszki Kałdonek-Crnjaković

• Grant SEED4EU+ dla dr Agnieszki Kałdonek-Crnjaković
  • W ramach konkursu SEED4EU+ ogłoszonego przez Sojusz 4eu+ finansowanie otrzymał projekt Raising accessibility in tertiary education: 3D teaching and learning aids in the multisensory approach (3MultiAccess) pod kierownictwem dr Agnieszki Kałdonek-Crnjaković (IA) – naukowcy zamierzają opracować i wdrożyć innowacyjne metody nauczania i uczenia się, a także stworzyć oparte na badaniach materiały dydaktyczne do wykorzystywania w przedmiotach związanych z nauką języka w szkołach wyższych. Materiały dotyczyć mają fonetyki, fonologii i praktycznej wymowy, a także wykorzystywać niestandardowe rozwiązania, jak np. zasadę multimodalności, multisensoryczność czy technologię 3D. Projekt jest kontynuacją współpracy Wydziału Neofilologii z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW, w ramach której opracowano zestaw materiałów 3D do zajęć z fonetyki i fonologii języka angielskiego dla niewidomych studentów. Badania będą realizowane przez naukowców z UW, Uniwersytetu Karola w Pradze, Uniwersytetu w Heidelbergu i Uniwersytetu Kopenhaskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 24 lipca 2023