Granty NCN dla pracowników i doktorantów Wydziału Neofilologii

• Granty NCN dla pracowników i doktorantów Wydziału Neofilologii
  • W ostatniej edycji grantów NCN, dwóch pracowników afiliowanych przy Wydziale otrzymało granty OPUS: dr Ewelina Magdalena Wnuk na projekt “”Niemożliwe” czasowniki w języku maniq: Semantyczne badanie na pograniczach wyrażalności i leksykalizacji” na kwotę 720 648 zł oraz dr Araceli Rojas Martinez Gracida na projekt “Odkodowywanie tonalamatl: nowy komentarz interpretacyjny do Kodeksu Laud w świetle jego materialnego wsparcia, procesu pisania i wiedzy o kalendarzu wśród rdzennej ludności” na kwotę 211 112 zł.

Dwoje doktorantów będących pod opieką pracowników Wydziału zostało także beneficjentami grantu PRELUDIUM: mgr Tomasz Jan Łuszczek, którego opiekunem jest prof. zw. dr hab. Jerzy Rubach, otrzymał dofinansowanie na projekt “Palatalizacja i powiązane procesy fonologiczne w gwarze podhalańskiej na podstawie gwary wsi Dzianisz. Analiza w ramach teorii optymalności” w wysokości163 785 zł, a mgr Paweł Arkadiusz Wiechetek, którego opiekunem jest prof. dr hab. Katarzyna Dembicz, na projekt “Kotwica transformacji: hydroelektrownia Itaipu jako prekursorka Zielonego Nowego Ładu terytorialnego” w kwocie 169 416 zł.
    Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Data publikacji: 29 listopada 2021