Ruszyły prace w ramach konsorcjum AWORI

• Ruszyły prace w ramach konsorcjum AWORI
  • Prof. ucz. dr hab. Urszula Ługowska, dr hab. Marta Piłat Zuzankiewicz i dr Rafał Reichert z Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich WN biorą udział w pracach grupy roboczej Erasmus+ AWORI (Atlantic World, Race and Inequality Master Degree), której zadaniem jest stworzenie programu studiów magisterskich łączących studia nad Ameryką Łacińską, Afryką i Europą z perspektywy rasy i nierówności społecnej w celu zmiany postrzegania kwestii rasowych w Europie i w całym świecie atlantyckim. W ramach konsorcjum działają Universitat Jaume I (Hiszpania), Universidade Nova de Lisboa (Portugalia), Uniwersytet Warszawski (Polska), Universidade Federal Fluminense (Brazylia) oraz Universidad Nacional Autónoma de México (Meksyk).

Więcej informacji na temat AWORI znajdują się tutaj.

Data publikacji: 06 listopada 2023